OFERTA

Pompy ciepła

Pompy ciepła to kompletne urządzenia zapewniające użytkownikom same korzyści przez wszystkie cztery pory roku: kompletne ogrzewanie domu zimą, jesienią i wiosną, a chłodzenie w okresie letnim. Dodatkowo służy do całorocznego ogrzewania wody użytkowej.

 

Jak działa pompa ciepła

Pompy ciepła działają dzięki wytwarzaniu obiegu ciepła pomiędzy obszarami, w których panują różne temperatury. Pobierają one ciepło z powietrza lub gruntu i przenoszą je do domowej instalacji grzewczej – na przykład grzejników lub systemu ogrzewania w podłodze. Ze względu na oferowaną dużą wydajność coraz szybciej rośnie ich popularność, a wielu ekspertów już dziś właśnie, taki sposób ogrzewania obiektów uważa za najlepszy spośród dostępnych na rynku.

Żeby inwestycja w pompę ciepła w miarę szybko się zwróciła, trzeba dopasować dla niej najlepsze źródło ciepła. To, czy lepiej sprawdzi się w tej roli woda czy grunt, wymiennik pionowy czy poziomy, zależy w dużej mierze od naszej działki. Na rynku jest wiele rozwiązań technicznych pomp ciepła, z których wybór jednego konkretnego powinien być wynikiem możliwości technicznych i potrzeb energetycznych danego budynku.

Projekt i wycena

Potrzebujesz zaprojektować i wycenić instalacje grzewczą opartą o pompę ciepła powietrze-woda?

Kompleksowo pomożemy przygotować projekt, wycenimy, znajdziemy autoryzowaną firmę instalacyjną i dostarczymy urządzenie renomowanych marek.

skontakuj się z nami

OFERTA

Pompy ciepła typu split

Pompa ciepła typu split składa się z dwóch modułów, z których jeden jest zainstalowany na zewnątrz, a drugi wewnątrz budynku. Moduł wewnętrzny zawiera w szczególności skraplacz, a oba moduły połączone są rurami chłodniczymi.

Panasonic Haier Ostberbg Heiko

Czy wiesz, że...

Pompy ciepła powietrze-woda Panasonic serii T-CAP, w odróżnieniu od innych pomp ciepła, utrzymują nominalną wydajność grzewczą w temperaturach znacznie poniżej – 20°C, także dla temperatury wody 55°C, oraz umożliwiają pracę w temperaturach zewnętrznych sięgających – 28°C?

Pompy ciepła typu monoblok

W pompie ciepła monoblok to jeden moduł zawierający kompletny obieg chłodniczy pompy, który montowany jest na zewnątrz budynku. Rozwiązanie często stosowane przy ograniczeniach miejsca wewnątrz ogrzewanego budynku.

Panasonic Haier Neoheat Heiko

Pompy ciepła CWU

Pompa ciepła do wody użytkowej zapewnia zarówno wysoki komfort korzystania z ciepłej wody, jak i bardzo niskie koszty jej podgrzewania. Latem dodatkową korzyścią może być chłodzenie bez dodatkowych kosztów.

Haier

 

 

Pompy ciepła o dużej mocy

Pompy ciepła do pomieszczeń komercyjnych składają się tylko z jednostki zewnętrznej (monoblok) o dużej mocy do której dołączony jest system sterowania. Znajdują zastosowanie w biurowcach, budynkach użyteczności publicznej i budynkach przemysłowych.

Neoheat

Basenowe pompy ciepła

Pompa ciepła do basenów zewnętrznych to idealny sposób na podgrzanie lub ochłodzenie wody w basenie, co może znaleźć zastosowanie przy hodowli ryb i wszędzie tam, gdzie ważne jest utrzymanie precyzyjnej temperatury wody.

Neoheat Heiko

Zbiorniki CWU i buforowe

Zasobnik C.W.U. wyposażony w system dezynfekcji UV to kompaktowe urządzenie, które oprócz przygotowania i magazynowania ciepłej wody umożliwia jej skuteczną dezynfekcję. Zasobniki buforowe pozwalają na gromadzenie nadmiaru wyprodukowanej energii cieplnej w instalacji grzewczej. Urządzenia te zaprojektowane są w taki sposób, aby przechowywać ciepło w celu wykorzystania go w późniejszym czasie.

Sunex Ferolli

Zalety pomp ciepła

 • Stosowanie pomp ciepła, czyli urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii (OZE), jest wspierane przez politykę Unii Europejskiej oraz dofinansowywane z funduszy unijnych
 • Pompa ciepła obniża emisję CO2 przeciętnie o 20% (w stosunku do kotłów gazowych). Dodatkowo umożliwia wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych. Nie emituje również szkodliwych spalin w budynku
 • Ponadto w większości wykorzystuje energię odnawialną (przy współczynniku SCOP = 3,5 udział OZE to ok. 70% przekazywanego ciepła)
 • Pompa ciepła jest rozwiązaniem grzewczym przyszłości – w przyszłości jest możliwe pozyskiwanie 100% energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i całkowita redukcja emisji CO2
 • Pompa ciepła jest urządzeniem, które charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A++ i A+++ wśród urządzeń grzewczych oraz najwyższą klasą A+ wśród urządzeń do podgrzewu wody użytkowej
 • W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym czy ściennym zapewniają mieszkańcom najwyższy możliwy komfort cieplny
 • Jeżeli są prawidłowo zamontowane, są niezawodne – ponad 95% klientów posiadających pompy ciepła nie chce stosować innego rozwiązania
 • Podnoszą wartość finansową budynku, w którym są zamontowane – łatwiej jest sprzedać dom z niskimi kosztami utrzymania
 • Są znacznie tańsze w inwestycji (całościowo) niż kocioł i kotłownia na paliwo stałe. Przy zastosowaniu pompy ciepła odpadają koszty komina, instalacji gazowej, kotłowni i magazynu opału
 • Pompy ciepła wymagają zasilania energią elektryczną, co oznacza stabilny i przewidywalny wzrost kosztów ich eksploatacji (w ostatnich latach ok. 2% rocznie)
 • Są doskonałym uzupełnieniem w polskich warunkach własnej instalacji fotowoltaicznej (system opustu ze współczynnikiem 0,8). W przyszłości mogą natomiast współpracować z tanimi magazynami energii w budynkach
 • Pozwalają zrezygnować z wykonywania przyłącza gazu, kotłowni czy składu opału
 • Nie ma również potrzeby budowy komina spalinowego i pomiarów spalin czy czyszczenia komina
 • Pompy ciepła są proste w obsłudze, a ponadto nie wymagają dużych nakładów na przeglądy czy serwis
 • Są bezpieczne dla użytkowników, ponieważ funkcjonują bez palnego paliwa w budynku
 • Są ciche podczas pracy (przy prawidłowej zabudowie)
 • Serwiscenter.pl jest dystrybutorem pomp ciepła powietrze-woda marek Panasonic, Neoheat, Heiko, przeznaczonych do instalacji w domach, mieszkaniach, biurach. Idealne do montażu w pomieszczeniach ogrzewanych.