OFERTA

Klimatyzacja profesjonalna i Systemy VRF

Klimatyzacja profesjonalna i systemy VRF pozwalają na oszczędność energii i zredukowanie emisji gazów cieplarnianych. W dodatku, oferują użytkownikom wiele korzyści, takich jak indywidualne dopasowane do budynku systemy nie ograniczone mocą czy długością instalacji chłodniczych.

 

Systemy VRF – rewolucja w klimatyzacji obiektów

Klimatyzacja oparta na systemach VRF (ang, Variable Refrigerant Flow) to obecnie coraz częściej wybierane rozwiązanie w miejscach takich jak hotele, biura czy obiekty gastronomiczne. W najprostszym ujęciu, VRF polega na podłączeniu większej ilości jednostek wewnętrznych do jednego agregatu zewnętrznego, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

 

Korzyści systemu VRF

  • Możliwość jednoczesnej pracy w trybie grzewczym i chłodniczym, co pozwala na dostosowanie systemu do różnych warunków pogodowych i potrzeb użytkowników w pomieszczeniach.
  • System VRF jest bardziej elastyczny niż tradycyjne systemy klimatyzacyjne, co oznacza, że można go łatwo dostosować do różnych rozmiarów pomieszczeń i liczby użytkowników.
  • System VRF jest cichszy niż tradycyjne systemy klimatyzacyjne, co jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie wymagana jest cisza, takich jak szpitale, hotele czy biura.
  • Dzięki powyższym zaletom systemu VRF, użytkownicy mogą cieszyć się komfortowym i przyjemnym klimatem w każdym pomieszczeniu, a jednocześnie zwiększyć swoje oszczędności energii i obniżyć koszty eksploatacji.

Projekt i wycena

Potrzebujesz zaprojektować i wycenić instalacje klimatyzacyjną w budynku biurowych, hali produkcyjnej, hotelu?

Kompleksowo pomożemy przygotować projekt, wycenimy i dostarczymy urządzenia renomowanych marek takich jak Panasonic czy Haier.

skontakuj się z nami

OFERTA

Klimatyzacja profesjonalna

Planując montaż urządzeń klimatyzacyjnych w budynkach komercyjnych stosujemy rozwiązania profesjonalne. Klimatyzatory służące zarówno do chłodzenia jak i ogrzewania często większych pomieszczeń jak biura, restauracje i sklepy. Klimatyzatory profesjonalne mają większą moc i często inną budowę niż klimatyzatory domowe.

Panasonic Haier

Czy wiesz, że...

Powszechnie występujące w przyrodzie rodniki hydroksylowe (nazywane również rodnikami OH) są w stanie powstrzymywać zanieczyszczenia, wirusy i bakterie, zapewniając czystsze powietrze bez nieprzyjemnych zapachów. Technologia nanoe™ X firmy Panasonic,  wspierająca powstawanie i działanie rodników hydroksylowych występuje również w jednostkach klimatyzacji profesjonalnej  tej marki.

Systemy VFV i MRV

W erze, kiedy coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska i efektywność energetyczną, systemy VRF odgrywają kluczową rolę w budynkach nowoczesnych i energooszczędnych. Ponadto, ich elastyczność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb sprawiają, że system VRF świetnie sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i większych obiektach.

Panasonic Haier

Czy wiesz, że...

System MRV (VRF) firmy Haier pozwala by całkowita długość rurociągów wymosiła nawet 1000 m, a różnica wysokości 110 m. Zoptymalizowana konstrukcja, inteligentne sterowanie sprężarką oraz wentylator z silnikiem prądu stałego zwiększają wydajność urządzenia nawet o 17%.

Dlaczego warto wybrać chłodzenie VRF?

Inwestując w system VRF, można cieszyć się szeregiem korzyści, takich jak:

– Precyzyjna kontrola temperatury we wszystkich pomieszczeniach

  • Jednoczesne chłodzenie i grzanie różnych stref
  • Oszczędność energii dzięki innowacyjnym technologiom
  • Wysoka wydajność i trwałość urządzeń
  • Możliwość zdalnego sterowania i monitorowania systemu
  • – Estetyka dzięki zastosowaniu kompaktowych jednostek wewnętrznych np. kasetony