PRODUCENT

Panasonic

Panasonic to globalna japońska korporacja działająca w obszarze szeroko pojętego sektora RTV i AGD, ale jest również jednym z liderów zrównoważonego podejścia do rynku ogrzewania i chłodzenia budynków.

Ponad 100 lat tradycji

1918 rok Powstanie firmy Panasonic — jako Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works (Fabryka elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego Matsushita)

1958 rok Panasonic (wykorzystując markę National) wprowadza na rynek swój pierwszy klimatyzator domowy, model klimatyzatora okiennego.

2002 rok przynosi udoskonalenia systemów klimatyzacyjnych – powstaje jonizator oraz układ aktywnego oczyszczania powietrza. W 2008 roku do sprzedaży wprowadzono serię Etherea, będącą połączeniem wysokowydajnego systemu klimatyzacji z eleganckim urządzeniem wewnętrznym. Seria Etherea wyposażona została w innowacyjny czujnik czystości powietrza oraz układ jego oczyszczania, dzięki którym zapewnia stale czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu.

Aquarea – innowacyjna rodzina pop ciepła powietrze-woda

2010 rok to kolejne rozwiązanie – firma Panasonic tworzy system Aquarea — energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. System Aquarea charakteryzuje się znacznie czystszym, bezpieczniejszym, tańszym i bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego użytkowaniem, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego. W roku 2012 linia gazowych pomp ciepła została unowocześniona do serii S oraz zwiększył się typoszereg agregatów zewnętrznych. W 2013 roku producent wypuścił na rynek serię 3-rurowych systemów ECOi, charakteryzujących się wysoką wydajnością.

PANASONIC W LICZBACH

lat tradycji

pierwszy klimatyzator domowy i pompa ciepła

mld euro sprzedaż netto (2017)

OFERTA

Panasonic to jeden z pionierów klimatyzacji. Nowoczesne, pionierskie rozwiązania kreują rozwój branży HVAC na świecie. Ogromne fabryki marki produkują urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła, zaopatrują też innych wiodących producentów w innowacyjne sprężarki.

Klimatyzacja domowa split

Najwyższa japońska jakość dla wymagającego klienta w zaskakująco rozsądnych cenach. Innowacyjne systemy oczyszczania powietrza Nanoe X, stabilna zaawansowana aplikacja WiFi, bardzo cicha praca jednostek wewnętrznych i agregatu.

Klimatyzacja domowa multisplit

Klimatyzatory Multi Split pozwalają na pracę od 2 do 5 jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej; każdy z klimatyzatorów może pracować na niezależnych ustawieniach. Oszczędzisz w ten sposób nie tylko miejsce, ale także energię.

Klimatyzacja do serwerowni

Wysokosprawne urządzenia do pracy ciągłej. Firma Panasonic opracowała pełny asortyment rozwiązań przeznaczonych do pomieszczeń serwerowni, które skutecznie chronią serwery, utrzymując właściwą temperaturę nawet, gdy temperatura zewnętrzna spada do -25°C.

Klimatyzacja profesjonalna

Firma Panasonic opracowała serię wysokosprawnych klimatyzatorów przeznaczonych do pracy w obiektach handlowo-usługowych. Zastosowanie naszych wysokowydajnych sprężarek inwerterowych optymalizujących parametry pracy urządzeń potwierdza zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego

Pompy ciepła

Oferta pomp ciepła powietrze-woda serii Aquarea o wydajnościach od 3 kW do 16 kW do zastosowań w budynkach mieszkalnych i komercyjnychjest najbogatsza na rynku. Bez względu na potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia, do każdego układu można dobrać odpowiednie urządzenie. Pompy ciepła Aquarea można instalować w budynkach nowych i modernizowanych. Ich eksploatacja jest wyjątkowo opłacalna, a wpływ na środowisko naturalne – minimalny.

Systemy VRF

Klimatyzacja oparta na systemach VRF (ang, Variable Refrigerant Flow) to obecnie coraz częściej wybierane rozwiązanie w miejscach takich jak hotele, biura czy obiekty gastronomiczne. Systemy chłodzące VRF oferują wiele zalet, które są doceniane przez projektantów, firmy instalacyjne oraz użytkowników. VRF polega na podłączeniu większej ilości jednostek wewnętrznych do jednego agregatu zewnętrznego, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Pobierz

kartę produktu urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic

Innowacyjne funkcje i zalety urządzeń Panasonic

NATURALNE RÓWNOWAGA W TWOIM DOMU

Nanoe™ X, technologia wykorzystująca zalety rodników hydroksylowych. Obficie występujące w naturze rodniki hydroksylowe neutralizują niektóre szkodliwe substancje, wirusy i bakterie, oczyszczając powietrze i usuwając nieprzyjemne zapachy. Teraz dzięki technologii nanoe™ X możemy korzystać z tych niesamowitych właściwości w naszych mieszkaniach.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA I HAMOWANIE AKTYWNOŚCI NIEKTÓRYCH ZANIECZYSZCZEŃ

Nanoe™ X współpracuje z funkcją ogrzewania lub chłodzenia, gdy jesteś w domu i może działać niezależnie pod Twoją nieobecność. Twój klimatyzator może jeszcze lepiej regulować komfort i chronić Cię w domu dzięki technologii nanoe™ X i wygodnemu sterowaniu za pomocą aplikacji Panasonic Comfort Cloud.

STEROWANIE GŁOSOWE. SŁOWA TO WIĘCEJ NIŻ CZYNY

Nieograniczone sterowanie bez użycia rąk zapewnia dostęp do funkcji Twojego klimatyzatora. Teraz osiągnięcie maksymalnego komfortu chłodzenia jest możliwe dzięki klimatyzatorom Panasonic zarządzanym z poziomu aplikacji i sterowanym głosowo. Współpraca z Hej Google i Alexa.

 

 

  • Poprawa komfortu, oszczędność energii. Analiza trendów zużycia energii. Planowanie budżetu dzięki porównaniu historycznych danych dotyczących zużycia energii przez urządzenia.
  • Komunikaty o awariach. Przydzielanie uprawnień innym użytkownikom na czas Twojej nieobecności. Uproszczone rozwiązywanie problemów.

Comfort Cloud to:

  • Kontrola nad komfortem chłodzenia w dowolnym miejscu i czasie. Sterowanie wieloma klimatyzatorami w jednej grupie (do 20 jednostek na grupę i do 10 różnych grup) Sterowanie wieloma klimatyzatorami w wielu grupach.
  • Łatwe zarządzanie komfortem i jakością powietrza. Zdalny dostęp do wszystkich funkcji klimatyzatora. Aktywacja funkcji nanoe™ X przez 24 godziny na dobę. Ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń przed przyjazdem użytkownika.

STEROWANIE KLIMATYZACJĄ Z POZIOMU STABILNEJ APLIKACJI PANOSONIC COMFORT CLOUD

Niezależnie od tego czy jesteś w domu, w biurze czy prowadzisz firmę, aplikacja Panasonic Comfort Cloud zapewnia Ci całkowitą kontrolę nad parametrami powietrza w pomieszczeniach.