Pompy ciepła
Pompy ciepła to kompletne urządzenia zapewniające użytkownikom same korzyści przez wszystkie cztery pory roku: kompletne ogrzewanie domu zimą, jesienią i wiosną, a chłodzenie w okresie letnim. Dodatkowo służy do całorocznego ogrzewania wody użytkowej.
Jak działa pompa ciepła
Pompy ciepła działają dzięki wytwarzaniu obiegu ciepła pomiędzy obszarami, w których panują różne temperatury. Pobierają one ciepło z powietrza lub gruntu i przenoszą je do domowej instalacji grzewczej – na przykład grzejników lub systemu ogrzewania w podłodze. Ze względu na oferowaną dużą wydajność coraz szybciej rośnie ich popularność, a wielu ekspertów już dziś właśnie, taki sposób ogrzewania obiektów uważa za najlepszy spośród dostępnych na rynku.
Żeby inwestycja w pompę ciepła w miarę szybko się zwróciła, trzeba dopasować dla niej najlepsze źródło ciepła. To, czy lepiej sprawdzi się w tej roli woda czy grunt, wymiennik pionowy czy poziomy, zależy w dużej mierze od naszej działki. Na rynku jest wiele rozwiązań technicznych pomp ciepła, z których wybór jednego konkretnego powinien być wynikiem możliwości technicznych i potrzeb energetycznych danego budynku.
Projekt i wycena
Potrzebujesz zaprojektować i wycenić instalacje grzewczą opartą o pompę ciepła powietrze-woda?
Kompleksowo pomożemy przygotować projekt, wycenimy, znajdziemy autoryzowaną firmę instalacyjną i dostarczymy urządzenie renomowanych marek.
OFERTA
Czy wiesz, że...
Pompy ciepła powietrze-woda Panasonic serii T-CAP, w odróżnieniu od innych pomp ciepła, utrzymują nominalną wydajność grzewczą w temperaturach znacznie poniżej – 20°C, także dla temperatury wody 55°C, oraz umożliwiają pracę w temperaturach zewnętrznych sięgających – 28°C?
Pompy ciepła CWU
Pompa ciepła do wody użytkowej zapewnia zarówno wysoki komfort korzystania z ciepłej wody, jak i bardzo niskie koszty jej podgrzewania. Latem dodatkową korzyścią może być chłodzenie bez dodatkowych kosztów.
Pompy ciepła o dużej mocy
Pompy ciepła do pomieszczeń komercyjnych składają się tylko z jednostki zewnętrznej (monoblok) o dużej mocy do której dołączony jest system sterowania. Znajdują zastosowanie w biurowcach, budynkach użyteczności publicznej i budynkach przemysłowych.
Zbiorniki CWU i buforowe
Zasobnik C.W.U. wyposażony w system dezynfekcji UV to kompaktowe urządzenie, które oprócz przygotowania i magazynowania ciepłej wody umożliwia jej skuteczną dezynfekcję. Zasobniki buforowe pozwalają na gromadzenie nadmiaru wyprodukowanej energii cieplnej w instalacji grzewczej. Urządzenia te zaprojektowane są w taki sposób, aby przechowywać ciepło w celu wykorzystania go w późniejszym czasie.
Zalety pomp ciepła
- Stosowanie pomp ciepła, czyli urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii (OZE), jest wspierane przez politykę Unii Europejskiej oraz dofinansowywane z funduszy unijnych
- Pompa ciepła obniża emisję CO2 przeciętnie o 20% (w stosunku do kotłów gazowych). Dodatkowo umożliwia wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych. Nie emituje również szkodliwych spalin w budynku
- Ponadto w większości wykorzystuje energię odnawialną (przy współczynniku SCOP = 3,5 udział OZE to ok. 70% przekazywanego ciepła)
- Pompa ciepła jest rozwiązaniem grzewczym przyszłości – w przyszłości jest możliwe pozyskiwanie 100% energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i całkowita redukcja emisji CO2
- Pompa ciepła jest urządzeniem, które charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A++ i A+++ wśród urządzeń grzewczych oraz najwyższą klasą A+ wśród urządzeń do podgrzewu wody użytkowej
- W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym czy ściennym zapewniają mieszkańcom najwyższy możliwy komfort cieplny
- Jeżeli są prawidłowo zamontowane, są niezawodne – ponad 95% klientów posiadających pompy ciepła nie chce stosować innego rozwiązania
- Podnoszą wartość finansową budynku, w którym są zamontowane – łatwiej jest sprzedać dom z niskimi kosztami utrzymania
- Są znacznie tańsze w inwestycji (całościowo) niż kocioł i kotłownia na paliwo stałe. Przy zastosowaniu pompy ciepła odpadają koszty komina, instalacji gazowej, kotłowni i magazynu opału
- Pompy ciepła wymagają zasilania energią elektryczną, co oznacza stabilny i przewidywalny wzrost kosztów ich eksploatacji (w ostatnich latach ok. 2% rocznie)
- Są doskonałym uzupełnieniem w polskich warunkach własnej instalacji fotowoltaicznej (system opustu ze współczynnikiem 0,8). W przyszłości mogą natomiast współpracować z tanimi magazynami energii w budynkach
- Pozwalają zrezygnować z wykonywania przyłącza gazu, kotłowni czy składu opału
- Nie ma również potrzeby budowy komina spalinowego i pomiarów spalin czy czyszczenia komina
- Pompy ciepła są proste w obsłudze, a ponadto nie wymagają dużych nakładów na przeglądy czy serwis
- Są bezpieczne dla użytkowników, ponieważ funkcjonują bez palnego paliwa w budynku
- Są ciche podczas pracy (przy prawidłowej zabudowie)
- Serwiscenter.pl jest dystrybutorem pomp ciepła powietrze-woda marek Panasonic, Neoheat, Heiko, przeznaczonych do instalacji w domach, mieszkaniach, biurach. Idealne do montażu w pomieszczeniach ogrzewanych.